flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Запит на публічну інформацію

09 квітня 2019, 08:52

Запит на публічну інформацію

Відповідно до Закону кожна особа має право звернутися до суду із запитом на отримання публічної інформації незалежно від того, стосується ця інформація її особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит на отримання публічної інформації може бути індивідуальним або колективним. 

    Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

  Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.  Також Закон  надає право доступу до вже існуючої інформації (документів) і не вимагає створення у відповідь на запит нової інформації(зокрема, шляхом проведення аналітичної роботи).

            Доступ до інформації забезпечується шляхом:

 

1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації:

    - в офіційних друкованих виданнях;

    - на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет;

    - на інформаційних стендах;

    - будь-яким іншим способом.

2) надання інформації за запитами на інформацію.

   Запит на інформацію подається фізичною або юридичною особою, об’єднанням громадян без статусу юридичної особи в усній чи письмовій формі під час особистого прийому або шляхом надсилання поштою, електронною поштою, телефаксом або по телефону.

 

   Статтею 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначені строки розгляду запитів на інформацію. Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.

    Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.

   У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

   Відповідальною особою Звенигородського райсуду  щоквартально аналізується стан роботи із запитами на інформацію. Дана інформація оприлюднюються на офіційному веб-сайті суду в розділі «Доступ до інформації».

 

Прес-центр суду