flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Запровадження підсистеми "Електронний суд"

04 лютого 2019, 11:17

Запровадження підсистеми «Електронний суд» у судах України

 

З 1 березня 2019 року у судах України розпочинає свою роботу Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, про що було  опубліковано оголошення в газеті "Голос України" 1 грудня 2018 року. А з 1 січня  2019 року у судах дана  система розпочала   функціонувати  в тестовому режимі . Єдина судово інформаційно-телекомунікаційна система з 1 березня 2019 року розпочне свою роботу у складі вісьмох підсистем (модулів).

-     Єдиний контакт-центр судової влади України;

-     Єдина підсистема управління фінансово-господарськими  

      процесами;

-     Офіційна електронна адреса (Електронний кабінет);

-     Офіційний веб-портал «Судова влада України»;

-     Єдиний державний реєстр судових рішень;

-     Підсистема «Електронний суд»;

-     Модуль «Автоматизований розподіл»;

-     Модуль «Судова статистика».

 

Згідно до  наказу ДСА України від 22.12.2018 № 628 "Про проведення тестування підсистеми "Електронний суд" у місцевих та апеляційних судах" з 22.12.2018 у всіх місцевих та апеляційних судах розпочалась експлуатація однієї підсистеми ЄСІТС, а саме  підсистеми "Електронний суд" в тестовому режимі.

                   

                  Що це означає?

 

Головне нововведення електронного суду – це можливість подавати позови в онлайн-режимі, відправляти копії документів учасникам судової справи, отримувати судові рішення, повістки і інші документи в електронному вигляді.

Отже, варто зазначити, що підсистема «Електронний суд»  дасть українцям такі можливості:

  • самостійно подавати позови через інтернет;
  • контролювати свого представника, а саме, своєчасність його дій;
  • миттєво отримувати повідомлення про те, що проти вас подали позов;
  • відслідковувати хід справи і подані процесуальні заяви;
  • оплачувати судовий збір через інтернет.

З’явиться можливість платити судовий збір та інші платежі в режимі онлайн, за допомогою електронного кабінету при формуванні відповідного документа. У такому випадку інформація про платіж автоматично додаватиметься до документа, який відправляється.

З 01.03.2019 року до ст.6 Закону України «Про судовий збір»  будуть внесені зміни , що  при поданні до суду процесуальних документів в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Звертаємо увагу учасників судового процесу на те, що для можливості надсилання в електронному вигляді процесуальних документів до суду потрібно спочатку зареєструвати свою електронну адресу, створити Еелектронний кабінет з використанням власного електронного підпису, у підсистемі Електронний суд  за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua.

Щоправда з дати початку функціонування підсистеми "Електронний суд" у тестовому режимі процесуальні документи, надіслані з електронної пошти з доменним іменем «@mail.gov.ua» або з будь-яких інших доменних імен, судами не приймаються і не реєструються.

В якості допомоги під час реєстрації офіційної електронної адреси можливо  переглянути відеоінструкцію ("Відеодопомога") з покроковим алгоритмом дій, розміщеної за посиланням: https://id.court.gov.ua. 

Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

 Також повідомляємо, що з 01.03.2019 року  адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

 

Прес-секретар суду                       Т.В.  Костенко