flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Закон щодо скасування інституту «нарадчої кімнати» набрав чинності

10 лютого 2025, 10:41

        8 лютого  набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення ухвалення та проголошення судових рішень».

     Даним законом було внесено зміни до ЦПУ України, ГПК України та КАС України якими, зокрема, виключаються положення щодо «нарадчої кімнати» з одночасною заміною інституту «таємниця нарадчої кімнати» інститутом «таємниця ухвалення судового рішення».

      Нововведенням закону є скасування інституту «нарадчої кімнати» саме як спеціально обладнаного для ухвалення судового рішення приміщення, куди повинен видалятися суд для ухвалення та підписання судових рішень. Водночас загальні засади ухвалення та проголошення судових рішень залишилися незмінними:

    після судових дебатів суд оголошує про перехід до стадії ухвалення судового рішення та час його проголошення в цьому судовому засіданні.

     У виняткових випадках залежно від складності справи суд може відкласти ухвалення та проголошення судового рішення на строк не більше десяти днів з дня переходу до стадії ухвалення судового рішення, оголосивши дату та час його проголошення.

     Якщо під час ухвалення рішення виникає потреба з’ясувати будь-яку обставину шляхом повторного допиту свідків або вчинення певної процесуальної дії, суд, не приймаючи рішення, постановляє ухвалу про поновлення судового розгляду.

     Розгляд справи у випадку, встановленому частиною другою цієї статті, проводиться виключно в межах з’ясування обставин, що потребують додаткової перевірки.

      Після закінчення поновленого розгляду справи суд залежно від його результатів відкриває судові дебати з приводу додатково досліджених обставин і переходить до стадії ухвалення судового рішення або оголошує перерву, якщо вчинення необхідних процесуальних дій у цьому судовому засіданні виявилося неможливим.

                                Таємниця ухвалення судового рішення

    Під час ухвалення судового рішення суддя не має права обговорювати обставини та матеріали справи, застосування норм права та судову практику в цій справі, а також зміст судового рішення з іншими особами, крім складу суду, який розглядає справу.

    Втручання у процес ухвалення судом судового рішення забороняється.

    Судді не мають права розголошувати хід обговорення та ухвалення судового рішення.

    Обговорення та ухвалення судового рішення відбуваються у приміщенні суду.